‘U’ Cluj
0 2 minute 2 săptămâni

Universitatea Cluj-Napoca şi Dinamo Bucureşti au încheiat la egalitate, scor 3-3 (1-1), sâmbătă seara, pe Cluj Arena, într-un meci din etapa a opta a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Dinamo cu 2-1 şi 3-2, dar a nu a reușit să câștige partida, fiind egalată, din nou, în ultimele minute ale meciului. U a deschis scorul rapid, prin Daniel Popa, în minutul 5. Apoi, Dinamo a egalat spre finalul primei reprize, prin Andrei Ahmed Bani, în minutul 37.După pauză, Dinamo a preluat imediat conducerea, prin bulgarul Gheorghi Milanov în minutul 48. Apoi, Dorinel Oancea egalat pentru U Cluj în minutul 61. Croatul Domagoj Pavicic a adus-o din nou pe Dinamo în avantaj, în minutul 87.

Ovidiu Bic a închis tabela în minutul 91. Dinamo rămâne cu o singură victorie în play-out, iar în ultima etapă va primi vizita formației UTA.

U a câştigat doar un meci din ultimele şapte jucate în campionat (trei egaluri, trei eşecuri).