CSM Volei Alba-Blaj a înfrânt Dinamo în play-off-ul Diviziei A1
0 2 minute o lună

Campioana CSM Volei Alba-Blaj a învins CS Dinamo Bucureşti cu scorul de 3-1 (27-25, 25-22, 13-25, 30-28), duminică, acasă, în sferturile de finală ale Diviziei A1 la volei feminin, scrie AGERPRES.

Drussyla Andressa Felix Costa a fost MVP-ul gazdelor, cu 20 de puncte, Katarina Jovic s-a remarcat obținând 15 puncte, Jovana Kocic cu 12, iar Bogumila Biarda a adăugat 10.

Jelena Vulin a fost cea mai bună jucătoare de pe teren, cu 33 de puncte pentru Dinamo.

Sferturile de finală au loc după sistemul cel mai bun din trei meciuri, următorul al seriei fiind programat la Bucureşti, pe 28 martie.

În faza play-out (locurile 9-12), CSM Constanţa a câștigat cu 2-0 la general de CS Ştiinţa Bacău, după ce a câștigat cu 3-0 (25-17, 25-18, 25-15), ca şi sâmbătă.

În schimb, CSU Medicina CNUE Târgu Mureş şi FC Argeş sunt la egalitate. Echipa piteşteană a câştigat cu 3-2, iar duminică au câștigat gazdele, cu 3-0 (25-20, 25-20, 25-14), astfel că va fi nevoie de un meci decisiv.