Florin Maxim, după ce Corvinul ”a dat de pământ” cu maghiarii de la Paksi: ”Asta spune multe!”
0 3 minute 4 săptămâni

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

Sergiu Bu? a deschis scorul în minutul 9, iar apoi a urmat recitalul dat de Marius Lupu, care a marcat un hattrick ?i ”a arestat” mingea la finalul partidei.

45+2, 86 ?i 90+3 au fost minutele în care atacantul Marius Lupu a înscris în poarta lui Szappanos.

Florin Maxim, dup? ce a umilit-o pe Paksi: ”Pe lâng? golurile marcate, cred c? am mai avut alte 3-4 ocazii, iar asta spune multe”

Florin Maxim, antrenorul hunedorenilor, a creat o adev?rat? echip?, iar asta s-a v?zut înc? din primul minut, când juc?torii Corvinului au intrat extrem de monta?i în meci.

La finalul partidei, acesta a fost prezent la flash-interviu, unde a oferit primele reac?ii dup? victoria extraordinar? ob?inut?.

Florin Maxim a eviden?iat implicarea juc?torilor s?i ?i a afirmat c? scorul putea fi ?i mai mare dac? b?ie?ii s?i erau mai aten?i la finalizare.

”Noi am analizat foarte bine Paksi, o echip? agresiv? ?i puternic?, ?tiam c? vom avea probleme dac? nu ne ridic?m la un nivel fizic bun.

Am fost echipa mai bun? ?i ne-a ie?it absolut totul, am fost mai implica?i în joc. Am avut situa?iile mai clare. Pe lâng? golurile marcate, cred c? am mai avut alte 3-4 ocazii, iar asta spune multe.

Echipa noastr?… am adus mul?i juc?tori, dar în primul 11 au fost doar doi juc?tori noi. Ace?ti fotbali?ti au adus un mare plus.

Nu ne garanta nimeni c? promov?m, înc? mai sunt speran?e.

Staff-ul meu este unul tânâr, avem juc?tori tineri, în poart? avem un b?iat de 20 de ani. Vrem s? facem lucruri frumoase”, a declarat Florin Maxim dup? Paksi – Corvinul 0-4.

VIDEO cu rezumatul meciului Paksi – Corvinul Hunedoara 0-4

Etichete: europa league , florin maxim , corvinul , corvinul hunedoara , paksi corvinul