Reacția categorică a eroului Corvinului din victoria la scor cu Paksi: ”Aici ne este locul!”
0 2 minute 4 săptămâni

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

Sergiu Bu?, minutul 10, ?i Marius Lupu, minutul 45+2, 86, 90+3, au marcat golurile forma?iei lui Florin Maxim.

Marius Lupu, dup? ce a reu?it un hat-trick în fa?a celor de la Paksi: ”Pentru noi nu a fost o surpriz?. Am muncit s? fim aici”

Marius Lupu a ratat mai multe ocazii importante în repriza a doua, dar s-a revan?at dup? ce a reu?it un hat-trick pentru Corvinul.

La finalul partidei, fotbalistul Corvinului s-a ar?tat foarte mul?umit de rezultat, dar a ?inut s? îi aduc? pe colegii s?i cu picioarele pe p?mânt în vederea returului care va avea loc s?pt?mâna viitoare.

”Dedic cele trei goluri familiei mele. La primul gol m-am desc?tu?at. Toate golurile au fost importante. Toat? echipa a contribuit.

Pentru noi nu a fost o surpriz?. Am muncit, am câ?tigat Cupa României cu O?elul. Aici ne este locul.

Va trebui s? joc cel pu?in ?ase luni cu masc? pân? când m? voi opera. Ne a?teapt? meciul urm?tor la Sibiu cu Paksi ?i vom porni de la 0-0.”, a spus Marius Lupu la flash-interviu.

VIDEO Rezumatul meciului Paksi – Corvinul 0-4

Etichete: corvinul hunedoara , paksi , marius lupu