Nu le-a venit să creadă! Ce a scris presa din Ungaria, după ce Corvinul Hunedoara a făcut 4-0 cu Paksi
0 2 minute 4 săptămâni

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

Forma?ia din Ungaria a câ?tigat Cupa în sezonul trecut, dup? o final? cu Ferencvaros, scor 2-0, îns? nu au avut nicio ?ans? în fa?a b?ie?ilor preg?ti?i de Florin Maxim.

Presa din Ungaria: ”Nu-i adev?rat… lovitur? de maestru a lui Lupu!”

Juc?torii antrena?i de Florin Maxim au intrat extrem de bine în meci ?i cu mult curaj, iar entuziasmul s-a reflectat ?i pe tabel?.

Sergiu Bu? a deschis scorul în minutul 9, printr-un ?ut excep?ional, iar apoi a venit recitalul semnat de Marius Lupu.

Atacantul în vârst? de 24 de ani a marcat de trei ori în poarta maghiarilor, prima oar? chiar înainte de pauz?, în minutul 45+2.

Lupu a înscris al treilea gol al partidei în minutul 86, ca mai apoi s? stabileasc? rezultatul final în minutul 90+3, printr-un ?ut n?prasnic, din interiorul careului.

Maghiarilor nu le-a venit s? cread? ce scor arat? tabela. ”Nu-i adev?rat… lovitur? de maestru a lui Lupu!”, au notat cei de la Nemzeti Sport.

• Returul va avea loc peste o s?pt?mân?, la Sibiu, pe un stadion pe care pot intra peste 13.000 de suporteri.

VIDEO cu rezumatul partidei Paksi – Corvinul Hunedoara 0-4

Etichete: ungaria , corvinul , corvinul hunedoara , paksi , presa din ungaria , video paksi corvinul