”Intervenție incredibilă”. Ianis Hagi a fost aproape de un euro-gol, în Celta Vigo
0 3 minute 8 luni
  • Liga 2: CeahlăulUnirea Dej, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: OțelulDinamo, vineri, 21:00, DGS 1

Internaționalul român a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Alaves, iar în minutul 59 a avut o șansă mare de a înscrie.

• Celta Vigo a condus din minutul 35, după autogolul lui Rafa Marin. Scorul final, Celta Vigo – Deportivo Alaves 1-1, a fost stabilit în minutul 73, când Samuel Omorodion a egalat pentru oaspeți.

Ianis Hagi, aproape de gol din lovitură liberă

Ianis Hagi a bătut bine o lovitură liberă, dar portarul Ivan Villar a avut o intervenție catalogată de spaniolii de la As.com drept ”incredibilă”. VIDEO, AICI.

Zece minute mai târziu, Ianis Hagi a provocat eliminarea lui Luca de la Torre, care l-a faultat pe internaționalul român și a fost eliminat.

Imediat, Ianis Hagi a fost înlocuit.

Ianis Hagi, nota 7.5

Portalul SofaScore i-a acordat lui Ianis Hagi pentru evoluție nota 7,5, una dintre cele mai mari de la Alaves.

• Doar Alex Sola (7.6) și Samuel Omorodion (8.1) au primit note mai mari decât Ianis Hagi, din echipa lui Alaves

Ianis Hagi a reușit 16 dintre cele 19 pase încercate, iar două dintre cele trei centrări încercate și-au găsit ținta.

Românul a avut cinci șuturi, dintre care două cadrate, a câștigat patru dintre cele cinci dueluri avute la nivelul gazonului și a pierdut mingea în opt rânduri.

Al doilea meci la rând ca titular pentru Ianis Hagi

Ianis Hagi a bifat al doilea meci ca titular la Deportivo Alaves. Primul a fost chiar runda trecută, în înfrângerea 0-2 cu Athletic Bilbao.

Ianis Hagi este împrumutat până la finalul sezonului de Rangers, fără opțiune de transfer definitiv pentru Deportivo Alaves.

Etichete: ianis hagi , celta vigo – deportivo alaves