Ce a remarcat Cristiano Bergodi, după victoria Rapidului de la Botoșani din Cupa României
0 2 minute 8 luni
  • Liga 2: CeahlăulUnirea Dej, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: OțelulDinamo, vineri, 21:00, DGS 1

După meciul de la Botoșani, Cristiano Bergodi a remarcat jocul echipei sale, dar și ”răutatea” arătată în teren.

VIDEO cu rezumatul meciului FC Botoșani – Rapid 1-3:

Discursul lui Cristiano Bergodi, după FC Botoșani – Rapid 1-3

Am meritat această victorie, băieții au făcut un meci bun. Mă bucur pentru toți, am făcut primele 25 de minute foarte bune, am marcat.

În a doua repriză, uneori am riscat, portarul a apărat foarte bine. Sunt mulțumit, este o victorie foarte importantă.

Au fost contre între jucători, e normal. E bine că echipa rea în sensul bun al cuvântului. A fost agresivă, am jucat un fotbal plăcut”, a spus Cristiano Bergodi.

Urmează o nouă deplasare pentru Rapid

După victoria de la Botoșani, al șaselea meci la rând fără înfrângere, pentru Rapid urmează o nouă deplasare, la Sibiu.

Echipa lui Cristiano Bergodi joacă împotriva lui Hermannstadt duminică, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1.

Etichete: cristiano bergodi , fc botoșani – rapid , grupele cupei romaniei