Sorana Cîrstea -3, 6-4. Românca se califică în turul trei la US Open
0 3 minute 8 luni
  • Cupa României: Ceahlăul”U” Cluj, joi, 17:00, DGS 1

• Conference League: Bodo/GlimtSepsi, joi, 19:00, DGS 1

Sorana Cîrstea – Anna Kalinskaya 6-3, 6-4

UPDATE 23:08: Sorana Cîrstea – Anna Kalinskaya 6-3, 6-4: Sorana câștigă duelul după aproximativ o oră. Jucătoarea din România a avut parte de un set mai dificil, însă a reușit să forțeze spre final și s-a impus în cele din urmă.

UPDATE 22:28: Sorana Cîrstea – Anna Kalinskaya 6-3: Sorana își adjudecă rapid primul set, după aproximativ o jumătate de oră de joc.

UPDATE 22:12: Sorana Cîrstea – Anna Kalinskaya 3-2: Sportiva din România trece în avantaj, după un început echilibrat de meci.

UPDATE: Începe partida. Sorana este cea care servește prima.

Meciul dintre Sorana Cîrstea și Anna Kalinskaya poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe site-ul digisport.ro, cât și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Sorana Cîrstea – Anna Kalinskaya, 22:15. Duel pentru un loc în turul trei la US Open

Anna Kalinskaya a trecut în runda inaugurală de Katerina Siniakova din Cehia (49 WTA), cu 6-4, 6-2. Cel mai sus în clasament, rusoaica născută la Moscova a fost pe locul 51.

Scorul întâlnirilor directe între Cîrstea și Kalinskaya este egal (1-1), ambele pe hard.

Cîrstea s-a impus în ultimul duel, în 2022 la Indian Wells în turul 3.

Cum a ajuns Sorana Cîrstea în turul doi la US Open

Sorana Cîrstea a învins-o în primul tur la US Open pe Kayla Day (23 de ani, 93 WTA) din Statele Unite, scor 6-2, 6-3.

Sorana a avut un joc solid, în care victoria nu i-a fost pusă nicio clipă la îndoială.

Sorana a greșit mai mult, 28-13 la erori neforțate, dar a avut 6 ași, față de 4 ai adversarei. A salvat 6 dintre cele 7 posibilitățile de break pe care le-a avut americanca. A avut 26 de lovituri direct câștigătoare, față de doar 9 ale oponentei sale.

Primul set a durat 32 de minute, iar cel de-al doilea 44 de minute.

Etichete: sorana cirstea , us open , sorana cirstea us open , anna kalinskaya , turul doi us open