Reacția plină de modestie a lui Jude Bellingham, după golul superb din ”foarfecă” din Anglia -1
0 3 minute 3 zile

• Media: Liga Digisport, mar?i, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, mar?i, 21:00, DGS 1

Mijloca?ul lui Real Madrid a trimis meciul în prelungiri, gra?ie unei reu?ite spectaculoase din ”foarfec?”, în minutele de prelungiri.

Jude Bellingham: ”Am câ?tigat acest meci împreun?. Nu eu, nu Harry, nu momentele individuale!

Golul s?u a intrat în istorie: e cel mai târziu reu?it de englezi în istoria unui Campionat European, în 94:34.

La finalul meciului, Bellingham a avut o reac?ie modest?. Mijoca?ul lui Real Madrid a transmis c? succesul Angliei se datoreaz? tuturor juc?torilor din primul ”11”, dar ?i celor care au intrat pe parcurs.

„?tiu ce pot oferi în unele momente. Indiferent de ceea ce spun oamenii, am f?cut-o anul acesta pentru Madrid, ?i am f?cut-o pentru Anglia. Sunt doar fericit s? ajut echipa. Sunt foarte fericit. A fost greu în ultima s?pt?mân? pentru a trece peste energia negativ? din tab?r?. Am ar?tat caracterul care a lipsit Angliei.

Uita?i-v? la cine a intrat. Am câ?tigat acest meci împreun?. Nu eu, nu Harry, nu momentele individuale. Este vorba de cei ca Ivan Toney, Eberechi Eze sau Cole Palmer. Aceasta este energia pe care trebuie s? o p?str?m indiferent de ceea ce se întâmpl?!”, a declarat Jude Bellingham, citat de The Independent.

Harry Kane: ”Eu cred c? golul lui Jude Bellingham e cel mai frumos din istoria Angliei. Ce juc?tor e!”

La finalul meciului cu Slovacia, Harry Kane a f?cut o reveren?? în fa?a lui Jude Bellingham.

„A fost greu pentru noi. Am lucrat la atât de multe detalii în timpul s?pt?mânii ?i iat? c? pân? la urm? am avut nevoie doar de un corner bun. În aceast? competi?ie, trebuie s? g?se?ti mereu o cale de a câ?tiga. Asta am f?cut noi ast?zi.

Jude a f?cut ceea ce face. A ?inut turneul nostru în via??. Este unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ??rii noastre, consider eu. Ce juc?tor este! Arat? mereu de ce este în stare. În momentele importante, el se ridic?.”, a declarat Harry Kane, citat de The Independent.

Etichete: anglia slovacia 2-1 , euro 2024 , jude bellingham