Emma Răducanu a ironizat naționala lui Gareth Southgate după ce Anglia s-a calificat în sferturi la EURO
0 4 minute 4 zile

• Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Emma R?ducanu (21 de ani, 135 WTA), care se afl? zilele astea la turneul de la Wimbledon, a urm?rit cu mare interes partida disputat? de ”Three Lions”.

Emma R?ducanu consider? c? na?ionala Angliei practic? un fotbal urât ?i c? ar trebui ?i ea s? se inspire din jocul echipei lui Gareth Southgate

Juc?toarea din Marea Britanie a debutat cu dreptul pe iarba londonez?, unde a reu?it s? o înving? pe mexicanca Renata Zarazua (26 de ani, 98 WTA) cu 7-6, 6-3, dup? ce adversara ei ini?ial?, rusoaica Ekaterina Alexandrova (29 de ani, 22 WTA), a fost nevoit? s? se retrag? din turneu.

Printre jocurile ?i antrenamentele de la Wimbledon, Emma R?ducanu ?i-a f?cut timp s? urm?reasc? meciurille na?ionalei Angliei, de la EURO 2024.

Sportiva nu a fost impresionat? deloc de jocul prestat de fotbali?tii ”Albionului” ?i a dorit s? îi ”în?epe” pe juc?torii lui Gareth Southgate.

Dup? ce m-am uitat la meciul de fotbal de duminic? (n.r. Anglia – Slovacia) am în?eles c? pentru a câ?tiga în tenis, s? joc urât e tot ce conteaz?”, a declarat ironic Emma R?ducanu, potrivit eurosport.ro.

Ulterior, sportiva din Marea Britanie a dorit s? vorbeasc? despre cât de recunosc?toare le-a fost fanilor prezen?i la ”All England Club”, pentru faptul c? au încurajat-o permanent, la meciul cu Zarazua.

Nu am fost la nivelul meu de joc cel mai bun, dar sunt foarte mul?umit? de atitudinea avut?. Am sim?it un sprijin extraordinar din partea oamenilor ?i asta a fost important. Chestia asta mi-a dat încredere ?i motiva?ie.

Nimic nu se poate compar? în lumea tenisului cu sentimentul de a concura pe acest teren”, a mai spus Emma R?ducanu.

O femeie a nimerit 7 pariuri diferite la Anglia – Slovacia ?i a câ?tigat 300.000 de euro: „Nu poate fi adev?rat!”

Meciul i-a adus o avere unei parioare care a fost incredibil de inspirat?, dar care a avut ?i foarte mare noroc, întrucât golul care i-a adus câ?tigul a venit în minutul 90+4 (foarfeca lui Jude Bellingham).

Potrivit presei britanice, Joanna Gordon, o parioare de 50 de ani din Anglia, a ghicit ?apte lucruri diferite despre meciul de pe 30 iunie, astfel c? a luat premiul cel mare, de aproximativ 300.000 de euro.

Concret, Gordon a ghicit: scorul la pauz? (0-1), scorul dup? 90 de minute (1-1), primul marcator (Schranz), primul galben (Guehi), num?rul de cornere (10), minutul primului gol (25) ?i dac? se va acorda sau nu un penalty (nu).

Chiar nu ?tiu cum s? exprim în cuvinte. E incredibil. Mai auzi c? unii oameni câ?tig? sume mari ?i te gânde?ti ‘bravo lor, o s? încerc ?i eu’, dar niciodat? nu te gânde?ti c? chiar se va întâmpla. Am zis c? nu poate fi adev?rat. Nu-mi revin„, a fost reac?ia juc?toarei.

Etichete: wimbledon , jucatori anglia , emma raducanu , anglia calificare sferturi , emma raducanu euro