Jaqueline Cristian -3, 4-6, 1-6. Românca, eliminată de la Madrid în urma unui meci de două ore!
0 3 minute 2 săptămâni
  • SuperLiga: PetrolulBotoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: RapidUniversitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Meciul dintre Jaqueline Cristian și Danielle Collins a putut fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 4, dar și pe www.digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații RCS & RDS.

Jaqueline Cristian – Danielle Collins 6-3, 4-6, 1-6. Românca, eliminată de la Madrid

UPDATE: Jaqueline Cristian a pierdut setul decisiv, scor 1-6, în 38 de minute de joc. Astfel, aventura româncei la Madrid a luat sfârșit, dar în primele două seturi ale confruntării a arătat un nivel excepțional de joc.

UPDATE: Collins s-a impus în al doilea set, scor 6-4. Totul se joacă în setul decisiv.

UPDATE: Collins conduce cu scorul de 4-3 în al doilea set. Jaqueline Cristian se află la serviciu.

UPDATE: Collins a cucerit primul game din setul secund, scor 1-0.

UPDATE: Jaqueline Cristian a câștigat primul set al partidei în 32 de minute, scor 6-3. Excepțional!

UPDATE: Românca a reușit din nou să-și facă serviciul, scor 2-1.

UPDATE: Jaqueline Cristian și-a câștigat game-ul de serviciu din debutul partidei și conduce cu 1-0.

UPDATE. A început partida dintre Jaqueline Cristian și Danielle Collins.

Jucătoarea din România s-a calificat în această fază a competiției după succesul cu Barbora Krejcikova, scor 2-6, 6-0, 6-2. De partea cealaltă, Danielle Collins a trecut de Olga Danilovic, scor 4-6, 6-4, 7-6(8).

În mod normal, meciul ar fi trebuit să se dispute sâmbătă, dar a fost reprogramat pentru ziua ulterioară. Tot în turul trei a jucat și Sorana Cîrstea, dar românca a fost eliminată de liderul mondial, Iga Swiatek, scor 1-6, 1-6

Danielle Collins i-a ironizat pe români luna trecută

Aceeași Collins a jucat la finalul lui martie cu Sorana Cîrstea, în optimile Miami Open, scor 6-3, 6-2.

Deși meciul s-a jucat în SUA, atmosfera a fost dominată de români, care au susținut-o vocal pe Cîrstea de-a lungul întregului meci. Lucru care a deranjat-o pe americancă, așa cum reiese din gestul făcut în direcția celor din tribune la finalul meciului.

Etichete: jaqueline cristian , danielle collins