Ce a spus Alberto Gilardino despre Radu Drăgușin, după ce românul a marcat din nou pentru Genoa
0 3 minute 1 an
  • SuperLiga: Petrolul – U Cluj, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: Univ. Craiova – Rapid, duminică, 21:00, DGS 1

Despre evoluția lui Radu Drăgușin din meciul cu Perugia a fost întrebat și antrenorul Alberto Gilardino (40 de ani), care a oferit o scurtă reacție.

Cum a caracterizat Alberto Gilardino evoluția lui Radu Drăgușin din meciul cu Perugia

Antrenorul celor de la Genoa nu a vorbit despre golul marcat de Radu Drăgușin, ci a apreciat întreaga evoluție a românului din meciul cu Perugia.

Foarte pozitiv. A acoperit în profunzime la atacurile Perugiei, nu a fost ușor, pentru că cu aceste deschideri trebuia să fugi foarte mult.

Riscam să ne întindem și să pierdem mingile venite din linia a doua. Și totuși ne-am descurcat bine”, a spus Alberto Gilardino, potrivit Tuttomercatoweb.

Radu Drăgușin, gol pentru Genoa în meciul cu Perugia

Genoa a deschis scorul în partida de pe teren propriu cu Perugia în minutul 41. Frendrup a marcat din assistul lui Sabelli.

Radu Drăgușin a dublat avantajul echipei sale în partea a doua a meciului. Românul a înscris golul de 2-0 în minutul 69.

Jagiello a centrat din partea dreaptă a terenului, din corner, iar Radu Drăgușin a punctat cu o lovitură de cap puternică la colțul lung.

Pentru Radu Drăgușin este al patrulea gol al sezonului, iar forma sa bună din acest moment o ajută pe Genoa în lupta pentru promovare.

În urma succesului cu Perugia, Genoa a acumulat 63 de puncte și se află pe locul doi în Serie B.

Pentru prestația din meciul cu Perugia, Radu Drăgușin a primit nota 8.1 din partea celor de la Sofascore

Cifrele lui Radu Drăgușin

• 5.000.000 de euro este cota de piață a lui Radu Drăgușin, potrivit Transfermarkt
  • 35 de meciuri a jucat Radu Drăgușin în acest sezon pentru Genoa, în toate competițiile

Etichete: serie b , genoa , alberto gilardino , gol radu dragusin , genoa perugia , antrenor genoa