Everton -1. Final dramatic pe Goodison Park! Londonezii au rămas în 10 pe final și apoi au fost egalați
0 2 minute 1 an
  • Cupa României: UTA Arad – U Craiova 1948, marți, 19:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea – Liverpool, marți, 22:00, DGS 1

Astfel, gazdele nu au putut profita de faptul că londonezii au rămas recent fără Antonio Conte, demis după ce și-a făcut praf jucătorii și clubul la o conferință de presă.

Everton – Tottenham 1-1. Final dramatic pe Goodison Park! Londonezii au rămas în 10 pe final și apoi au fost egalați

După o primă repriză care nu a produs niciun eveniment major, lucrurile s-au încins în partea secundă.

Doucoure a primit direct cartonașul roșu în minutul 58, iar gazdele au rămas în inferioritate numerică. 10 minute mai târziu, Kane a deschis scorul din penalty.

Cu interimarul Cristian Stellini pe bancă, londonezii păreau că se îndreaptă către o victorie, însă Moura a fost și el eliminat în minutul 88, iar egalitatea numerică a fost restabilită.

Peste doar două minute, gazdele au egalat prin Keane, iar meciul s-a încheiat la egalitate.

În urma acestui rezultat, Everton a urcat pe locul 15 în Premier League, cu 27 de puncte. De partea cealaltă, Tottenham se clasează pe poziția a patra, cu 50 de puncte.