Unirea Dej -3. „Câinii” nu le-au dat nicio șansă ardelenilor și se gândesc chiar la promovare
0 3 minute 1 an
  • SuperLiga: MioveniChindia, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: SepsiFCSB, luni, 20:30, DGS 1

Unirea Dej – Dinamo 0-3. Ardelenii nu au avut nicio ocazie mare

Trupa antrenată de Ovidiu Burcă a controlat meciul și a avut prima ocazie în minutul 9, când portarul a scos din vinclu șutul lui Iglesias. Dinamoviștii au marcat două goluri în 4 minute. Pe primul l-a reușit Larrucea, în minutul 27, iar apoi a înscris și Iglesias.

În ciuda celor trei schimbări făcute de antrenorul Unirii Dej imediat după golul al doilea, soarta meciului nu a putut fi schimbată. Ba mai mult, Dinamo a mai avut o ocazie mare peste câteva minute, prin Larrucea.

Unirea Dej – Dinamo 0-3. „Câinii” se află la 9 puncte în spatele liderului Poli Iași

Repriza a doua a început cu bara aceluiași spaniol Larrucea, iar prima ocazie cât de cât mai reușită a Unirii a venit abia în minutul 68.

Însă cei care au marcat au fost tot „câinii”, prin șutul frumos al lui Iglesias, din afara careului, iar Unirea Dej – Dinamo s-a terminat 0-3.

După acest meci, dinamoviștii au urcat pe locul 4 în play-off, cu 35 de puncte, la 9 lungimi în spatele liderului Poli Iași, iar șansele pentru locul de baraj sunt foarte mari.

VIDEO cu rezumatul meciului Unirea Dej – Dinamo 0-3:

Unirea Dej: Railean – Maftei, D. Pop, Buta, Gîț – Cătinean, Ad. Pop, Al. Militaru, Blaj – Al. Pop, Cocian
Rezerve: Chindriș – Burdeț, Roș, Chira, Matiș, Andr. Pop, Vl. Bogdan, Călugăr, Fulga

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Gorka Larrucea, Daniel Iglesias, N. Roșu, Iul. Roșu, Bani – Ghezali
Rezerve: Dujmovic – Bena, Țîră, David Irimia, Borcea, Al. Irimia, Șerban, Al. D. Pop, Florescu