EURO 2024: Germania merge in sferturi, dupa victoria cu Danemarca (GALERIE FOTO)
0 1 minut 2 zile

A doua echip? calificat? în sferturile de final? ale Campionatului European de fotbal din Germania, dup? Elve?ia, este selec?ionata ??rii gazd?, care a dispus de Danemarca în optimi.

La Dortmund, Germania s-a impus cu 2-0 (0-0), prin golurile lui Havertz (53 – din penalty) ?i Musiala (68).

La 0-0 îns?, în minutul 48, Danemarca a înscris, dar golul lui Joachim Andersen a fost anulat de VAR.

Dup? analiza sistemului video a fost acordat apoi ?i penalty-ul pentru Germania, în urma unui hen? în careu al aceluia?i Joachim Andersen!

În prima parte, meciul a fost intrerupt pentru 25 de minute, din pricina unei ploi foarte puternice, cu grindin?!

În sferturi, Germania va întâlni câ?tig?toarea optimii Spania – Georgia.

Sursa foto: Facebook (UEFA EURO 2024)

Cite?te ?i:

EURO 2024
Elve?ia, prima calificat? în sferturi, dup? ce a eliminat Italia, campioana continental? (GALERIE FOTO)