Lyon -2. Echipa lui Igor Tudor dă lovitura în prelungirile partidei!
0 3 minute 1 an
  • SuperLiga: ‘U’ Cluj – Mioveni, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Voluntari – Petrolul, luni, 20:30, DGS 1

Lyon – Marseille 1-2

Marseille a deschis scorul în minutul 45 prin Cengiz Under, după ce Alexis Sanchez a ratat o ocazie foarte mare.

În minutul 68 al partidei, Alexander Lacazette a reușit egalarea, după o pasă de la Corentin Tolisso.

În minutul 90+2, Malo Gusto și-a introdus mingea în propria poartă, iar Marseille a plecat cu toate cele trei puncte.

După această victorie, OM a urcat pe locul doi, la un punct peste Lens și este acum la 7 puncte distanță de liderul PSG.

Urmărește documentarul Teroarea din pădure, povești reale și fii martor unor experiențe supranaturale. Pe DIGI Life și Digi Online, azi de la 22:00.

De cealaltă parte, Lyon a rămas pe poziția a șaptea, la 6 puncte de locul care asigură calificarea în Conference League.

VIDEO Rezumatul partidei Lyon – Marseille 1-2

Min. 90+4: Final de meci!

Min. 90+2: Goool Marseille! Malo Gusto își introduce mingea în propria poartă!

Min. 68: Gool Lyon! Alexander Lacazette reușește egalarea din pasa lui Corentin Tolisso.

Min. 46: A început a doua repriză!

Min. 45+3: Pauză!

Min. 44: Goool Marseille! Sanchez ratează o ocazie foarte mare, însă Lopes respinge doar până la Cengiz Under, care deschide scorul.

Min. 1: A început meciul!

Olympique Lyon nu a mai pierdut de la jumătatea lunii februarie în Ligue 1 și ocupă locul 7 în clasament, cu 50 de puncte acumulate în 31 de meciuri disputate. În ultima rundă, elevii lui Laurent Blanc s-a impus pe terenul lui Toulouse, scor 2-1.

De cealaltă parte, Olympique Marseille se află pe locul al treilea în Franța și are 64 de puncte acumulate, cu 11 mai puțin decât liderul PSG. În cazul unui succes, trupa lui Igor Tudor o va depăși pe Lens în clasament.

Marseille vine după un succes în Ligue 1, scor 3-1 în fața celor de la Troyes și n-a mai pierdut de la finalul lunii februarie în campionat, scor 0-3 cu PSG.

Lyon – Marseille Live Video, 21:45, Digi Sport 3. Echipele de start

Lyon: Lopes – Diomande, Lovren, Lukeba, Barcola – T. Mendes, Tolisso – Caqueret, Cherki, Tagliafico – Lacazette

Marseille: Lopez – Balerdi, Gigot, Kolasinac – Clauss, Rongier, Veretout, Kabore – Under, Malinovskyi – Sanchez